زندگی نامه ی جلاالدّین محمّد بلخی - ❀★مـــتفــاوت هــــا★❀
آدم باید متفاوت باشه
 
نظرسنجی
چگونه وبلاگم را پیدا کردید؟
نظرسنجی
تغییر مورد نظر شما چیست؟
پیوندها
نویسندگان
آمار
تعداد با معرفتا : 43819
http://cafe-webniaz.ir/abzar/mouse/cursor/122.png


منو بخون

سلام دوست عزیزم. خوش اومدی به وبلاگ خودت. اینجا هرکاری خواستی بکن و فقط سه چیز را رعایت کن: 1_ به قوانین احترام بزار 2_ نظر یادت نره 3_ تو نظرسنجی ها و فعالیت ها شرکت کن خوب حالا هر جا خواستی برو. خداحافظ §§§§§♫►♪ $

به وبلاگ من خوش امدید.امیدوارم ازاین وبلاگ خوشتون بیاد.انتقادات وپیشنهاداتونو برای من بصورت کامنت بزارید.

یه کامنت بده تا ببینم با معرفتی یا نه؟

 
زندگی نامه ی جلاالدّین محمّد بلخی
نام: محمّد
لقب: جلاالدّین، مولانا و مولوی
تولّد: 6 ربیع الاول، 604 هجری قمری
فوت: 5 جمادی الاخر، 672 هجری قمری
محلّ تولّد: بلخ
محلّ فوت: قونیه
معروف ترین کتاب ها ی مولانا:
دیوان شمس، مثنوی معنوی، فیه مافیه، مکتوبات، مجالس سبعه
مولوی را نمی توان نماینده ی دانش ویژه و محدود به شمار آورد. اگر تنها شاعرش بنامیم یا فیلسوف با مورّخ یا عالم دین، در این کار به راه صواب نرفته ایم. زیرا با اینکه از بیشتر این علوم بهره ی زیادی داشته و گاه حتیّ در مقام استادی، معجزه گر در نوسازی و تکمیل اغلب آن ها در جامعه  شعر گام های اساسی را برداشته، امّا به تنهایی هیچ یک از اینها نیست زیرا روح متعالی و ذوق سرشار، بینش ژرف موجب شده تا در هیچ غالبی متداول نگنجد.
شهرت بی مانند مولوی بعنوان چهره ای درخشان و بر جسته در تاریخ مشاهیر علم و ادب جهان بدان سبب است که وی گذشته از وقوف کامل به علوم و فنون گوناگون، عارفی است دل آگاه، شاعری است درد شناس، پرشور و بی پروا و اندیشه وری است، پویا.
هنربزرگ او بحث و بررسی های دلنشین و جاودانه ای است که به دنبال داستان ها پیش می آورد و اندیشه های درخشان عرفانی فلسفی خود را در قالب آن ها قرار می دهد.

نظرات (1)
پنج‌شنبه 1 آبان 1393 ساعت 08:26 ب.ظ
این مطالب را نمیدانستم حتما از این مطالب استفاده میکنم
امتیاز تو به پست: 0 0
پاسخ:
خوبه
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
 
پروفایل من
من علی هستم. 14 سال دارم و سه سال است که این وبلاگ را درست کردم. دوّم راهنمایی میرم. از شنا و بدمینتون خوشم میاد. سه روز در هفته شنا میرم. گیتار می زنم. گیتار دارم. عاشق نویسندگیم. دو سه تا شعر گفتم و چند جلد کتابم نوشتم که می خوام بدم واسه چاپ. این چند تا شعری که گفتم و گذاشتم تو وب. عاشق تفریح و گشت و اینجور چیزام. وبگردی و گشتن تو نت رو هم دوست دارم. بیشتر روز سرم تو گوشی و اینترنت و پی اس 3 ( پلی استیشن 3) هست. عاشق کتاب های ترسناکم. بیشتر آر ال استاین می خونم با دلتورا. امّا رمان های عاشقانه هم دارم. فیلم های پلیسی و ماجراجویی و از این قبیل رو دوست دارم امّا تخیّلی رو بیشتر. آهنگ های پاپ رو دوست دارم. امّا با آهنگ های سنّتی هم حال میکنم. و در آخر کلا باحال، شیطون و ساده ام.
مطالب وب
سایت ها